Firma Tanıtımı

Firmamız bir aile şirketi olarak Salih Hasırcı tarafından Nisan 1983 yılında İstanbul’da kurulmuştur.
1983 yılında Bursa’da da bir şube açarak parekende ve toptan olarak BMC , Volvo ve Cummins Motorlu diğer ticari ve askeri araçların, Cummins motorlu iş makine, deniz motoru ve jeneratör motor parçalarının ve Bmc - Cummins - Volvo endüstriyel dizel motorların ünite satışına ve yedek parça satışlarına yetkili bayi olarak başladık.

Firmamızın ana iştigal konusu Otomotiv sektörü olup, Ağır ticari araç, Hafif ticari araç , Otobüs parçaları tedariğinde yoğunlaşmış ve sektörde ; ilkeleri ve ticari yaklaşımı gereği – Süreklilik, zamanında hizmet, en iyi fiyat, esnek ödeme koşulları, kaliteli ve garantili hizmet ve ürünleri hedefleyen profesyonel yedek parça satış elemanları, motorlu vasıta ustaları ve teknik personelden oluşan yetişmiş ve tecrübeli ekibi ile sizlere hak ettiğiniz en iyi hizmeti kendini güncelleyerek vermeyi amaçlamıştır.

Dersa Otomotiv, kurulduğu günden bugüne üstün hizmet anlayışı ve müşteri odaklı çalışmaları ile otomotiv sektöründe aranan firmalar arasında haklı yerini almayı başarmıştır.

Dersa 30 yıllık tecrübe ve birikimleri ile yurtiçinde zengin bir müşteri portföyü edinmiş, esnek paket bakım ve tedarik sözleşmeleri , zengin stoğunu tamamlayan derhal tedarik sistemiyle beslenen İhracat departmanı ile 16 ülkeye başarı ile milli ürünler ve markalarımızı ihraç etmektedir.

Amacımız kuruluşumuzdan bu güne kadar geçen sürede vermiş olduğumuz hizmetleri daha hızlı, daha şeffaf ve sorunsuz bir şekilde profesyonel yaklaşımımız gereği gelişen yeni ekonomi koşullarında mümkün olduğunca ekonomik olarak dijital ve elektronik ortama da taşıyarak güncelleyerek paylaşmaya ve sunmaya devam etmektir.

 

Salih Hasırcı, 1946 – Kurucu

Ankara Erkek Teknik Yüksek Ögretmen Okulu, 1967 mezunudur. Kayseri Endüstri Meslek Lisesi ve Şisli Motor Teknik Lisesinde bir dönem Teknik ögretmenlik gorevlerinde bulunmuştur. Bmc Fabrikasında çeşitli kademelerde görev yapmıştır. Bursaspor kulübü üyesidir. Bursa Küçük sanayi sitesi Parçacılar Kooperatifi başkanlığını yürütmektedir. Bursa Ticaret Odası üyesidir ve bilir kişi görevini yapmaktadır.